Jak zautomatyzować dystrybucję betaaplikacji na Fabricu dzięki Fastlane

Mateusz Tylman on 5 września 2018

Zarządzanie publikacją kolejnych wersji betaaplikacji nie należy do przyjemnych zajęć. Musimy pamiętać o aktualizacji numeru wersji, ustawieniu odpowiedniego targetu czy wybraniu konkretnych maili z listy na Fabric. Nie trudno zapomnieć o którejś z powyższych czynności, gdy kolejna wersja aplikacji jest już gotowa. Dlatego w tym artykule opiszę konfigurację Fastlane – narzędzia do automatyzacji powyższych czynności.

Czytaj więcej

Wywiad z Miłoszem Wójcikiem na temat umowy inwestycyjnej Spółki Vercom z Appchance.

Appchance on 29 sierpnia 2018

Vercom i Appchance

Vercom wchodzący w skład grupy technologicznej R22 podpisuje umowę z Appchance, w której nabywa 23% udziałów spółki, za które zapłaci 1,15 mln zł. Inwestycja pozwoli spółce Vercom poszerzyć zakres oferowanych usług, a firmie Appchance zwiększyć zakres działania i dynamikę rozwoju. Dzisiaj porozmawiamy z Prezesem firmy Appchance – Miłoszem Wójcikiem, aby dowiedzieć się nieco więcej na ten temat.

Czytaj więcej

Jak obsłużyłby Cię software house gdyby był restauracją?

Kasia Wolska on 2 sierpnia 2018

W zależności od kultury organizacyjnej danej firmy, specyfiki oferowanej usługi i sposobu pracy, procesy obsługi klienta różnią się od siebie. W przypadku współpracy z software house’em, ze względu na poziom skomplikowania usługi, relacje pomiędzy klientem a wykonawcą są jeszcze bardziej unikalne. Zastanawiać mogą nie tylko używana terminologia, ale sposób współpracy i proces zarządzania projektem. Dlatego poprzez alegorię pokażemy pokażemy Ci wszystkie zależności, które pojawiają się w procesie rozwoju produktu cyfrowego od pierwszego kontaktu do wydania produktu. 

Czytaj więcej

Jak stworzyć własnego Pod’a?

Piotr Łopata on 19 lipca 2018

Każdy, kto ma styczność z programowaniem na iOS’a bądź macOS, na pewno spotkał się z określeniem CocoaPods. Jest to tzw. manager zależności (dependency manager), który w prosty i przyjemny sposób pozwala na dodawanie bibliotek do naszego projektu. Często tworzymy własne komponenty, rozszerzenia, które wykorzystujemy w wielu projektach. Utrzymanie takich fizycznych plików jest bardzo nieefektywne. Ponadto, osoby, które korzystają z tych samych komponentów, często nanoszą poprawki, przez co nie wiadomo kto ma najbardziej aktualną wersję kodu (a to zwiększa ryzyko występowania potencjalnych błędów w aplikacji). Rozwiązaniem może być stworzenie własnego Pod’a, który wprowadzi porządek oraz automatyzację niektórych procesów.

Czytaj więcej

Native vs Hybrid – jaki rodzaj aplikacji mobilnej wybrać?

Michał Winkler on 3 lipca 2018

aplikacja natywna vs aplikacja hybrydowa

Jednym z ważniejszych elementów w procesie projektowania komunikacji za pośrednictwem urządzeń mobilnych jest wybór technologii, za pomocą której realizowane będą cele biznesowe. Jeżeli zdecydujesz się na development aplikacji mobilnej, będziesz musiał zadać sobie na następujące pytanie: czy zbudować aplikację hybrydową czy aplikację natywną? Twój wybór będzie warunkował późniejsze rezultaty oraz kierunki rozwoju, dlatego powinien uwzględniać Twoje potrzeby oraz opierać się o dobrą znajomość wad i zalet poszczególnych opcji.

Czytaj więcej

Jak zadbać o ASO: 8 najważniejszych zasad App Store Optimization

Appchance on 18 czerwca 2018

Dane za rok 2018 pokazują, że dla urządzeń z Androidem dostępne są prawie 4 000 000 (cztery miliony) aplikacji; dla urządzeń z iOS-em – ponad 2 000 000 (dwa miliony). Ze względu na dużą konkurencję na rynku aplikacji mobilnych pozycjonowanie w marketach jest bardzo istotnym elementem promocji (dzięki któremu generujemy pobrania organiczne).

Czytaj więcej

Jak zadbać o UX Twojej strony internetowej – 10 uniwersalnych zasad

Appchance on 5 czerwca 2018

Temat User Experience powinien zainteresować każdego, komu zależy na optymalizacji ruchu na stronie. Zadbanie o doświadczenia użytkowników podczas korzystania z naszej strony internetowej pozytywnie wpływa na konwersję, czyli np. zakup, zapis do newslettera, udostępnienie treści czy wysłanie zapytania ofertowego. W artykule przedstawiamy dziesięć uniwersalnych zasad UX, które pomogą Ci poprawić doświadczenie użytkowników.

Czytaj więcej

Jak zwiększyć retencję aplikacji mobilnej? 6 sprawdzonych sposobów.

Appchance on 24 maja 2018

Aplikacje nastawione są raczej na budowanie długotrwałej relacji z powracającymi użytkownikami. Dlatego prace nad retencją i sposobami na jej zwiększenie warto rozpoczynać już na etapie projektowania aplikacji. Jeżeli płatna promocja okazuje się w praktyce jedynym źródłem retencji, to zdecydowanie warto poszukać powodów niskiej powracalności użytkowników w samej aplikacji i wdrożyć odpowiednie zmiany.

Czytaj więcej

E-book jak wykorzystać aplikację mobilną do rozwoju własnego biznesu?

Appchance on 27 kwietnia 2018

Patrząc na ogólne tendencje, możemy zauważyć, że urządzenia mobilne to nieodłączna część życia coraz większej części społeczeństwa. Ludzie sprawdzają informacje, planują, komunikują się i kupują za pomocą smartfonów. Warto wspomnieć, iż procesu zakupowego nie można rozpatrywać jedynie ze względu na liczbę przeprowadzonych transakcji za pomocą smartfonu czy tabletu. Urządzenia mobilne służą pozyskiwaniu informacji przed skorzystaniem z oferty oraz dystrybucji informacji po skorzystaniu z niej. Dlatego warto zastanowić się nad wykorzystaniem kanału mobilnego w swoim biznesie, analizując nie tylko rynek, ale również możliwości, które ten kanał stwarza. 

Czytaj więcej