7 trendów w projektowaniu mobilnym na rok 2019

Łukasz Krzemiński on 10 stycznia 2019

Żyjemy w czasach technologicznej gonitwy, gdzie każdego dnia pojawia się ogromna liczba nowych pomysłów. Kiedy wydaje nam się, że wszystko czego potrzebujemy, jest już dostępne na rynku, nagle powstaje produkt lub usługa, która zmienia status quo i powoduje zwrot o 180 stopni. Rok 2019 zapowiada się ekscytująco pod kątem zmian w świecie technologii, dlatego dziś przyjrzymy się wybranym trendom w projektowaniu na mobile, które mogą okazać się kluczowe w nowym roku.

Czytaj więcej

Czym jest specyfikacja funkcjonalna aplikacji mobilnych, webowych i jak ją stworzyć?

Kasia Wolska on 6 grudnia 2018

Specyfikacja funkcjonalna to dokument, który pozwala software housowi dokładnie poznać oczekiwania klienta i spełnia dwie główne funkcje: umożliwia wycenę projektu oraz określa, jakie prace developerskie są do wykonania. Z tego artykułu dowiesz się jakie elementy powinna zawierać poprawnie napisana specyfikacja oraz pobierzesz darmowy wzór.

Czytaj więcej

Dlaczego warto zostać developerem systemu operacyjnego Android?

Tobiasz Olejnik on 20 listopada 2018

W życiu każdego developera, prędzej czy później, przychodzi taki moment, w którym musi zdecydować, która dziedzina technologii wydaje mu się najciekawsza i sprawdzić, jakie narzędzia pozwolą mu rozwiązać określone problemy. Jeżeli zastanawiacie się nad tym, czy programowanie pod system operacyjny Android jest dla Was, dzisiaj przedstawię zalety, narzędzia, języki programowania na platformę Android i być może pomogę Wam w podjęciu decyzji.

Czytaj więcej

Aplikacje mobilne jako niezbędny element strategii mobilnej e-sklepów

Appchance on 6 listopada 2018

m-commerce

W czasach gdy m-commerce rozwija się dynamicznie, właściciele sklepów stają przed niełatwym dylematem: czy warto zainwestować w aplikację natywną do sprzedaży swoich produktów, czy wystarczy dostosować swój e-sklep do urządzeń mobilnych? W tym artykule przyjrzymy się badaniom na temat trendów na rynku, korzyściom, jakie wiążą się z zainwestowaniem w aplikację, oraz procesowi zakupu i rozwiejemy wątpliwości.

Czytaj więcej

5 narzędzi, które usprawniają pracę pomiędzy designerem a deweloperem

Łukasz Krzemiński on 18 października 2018

Współpraca designera z deweloperem polega na wymianie bardzo dużej liczby precyzyjnych informacji o wyglądzie interfejsu aplikacji mobilnej, webowej lub strony internetowej, np. wybór palety kolorów, wielkość odstępów pomiędzy poszczególnymi elementami, zastosowane cienie, wybór typografii itp. Dobra komunikacja wpływa na sprawną realizację całego przedsięwzięcia. Istnieje wiele narzędzi – platform, których zadaniem jest ułatwienie tego procesu. W tym artykule przedstawię pięć z nich, a mianowicie: InVision, Zeplin, Avocode, UXPin oraz Sympli, i mam nadzieję, że tym samym pomogę nieco w wyborze.

Czytaj więcej

Jak zautomatyzować dystrybucję betaaplikacji na Fabricu dzięki Fastlane

Mateusz Tylman on 5 września 2018

Zarządzanie publikacją kolejnych wersji betaaplikacji nie należy do przyjemnych zajęć. Musimy pamiętać o aktualizacji numeru wersji, ustawieniu odpowiedniego targetu czy wybraniu konkretnych maili z listy na Fabric. Nie trudno zapomnieć o którejś z powyższych czynności, gdy kolejna wersja aplikacji jest już gotowa. Dlatego w tym artykule opiszę konfigurację Fastlane – narzędzia do automatyzacji powyższych czynności.

Czytaj więcej

Wywiad z Miłoszem Wójcikiem na temat umowy inwestycyjnej Spółki Vercom z Appchance.

Appchance on 29 sierpnia 2018

Vercom i Appchance

Vercom wchodzący w skład grupy technologicznej R22 podpisuje umowę z Appchance, w której nabywa 23% udziałów spółki, za które zapłaci 1,15 mln zł. Inwestycja pozwoli spółce Vercom poszerzyć zakres oferowanych usług, a firmie Appchance zwiększyć zakres działania i dynamikę rozwoju. Dzisiaj porozmawiamy z Prezesem firmy Appchance – Miłoszem Wójcikiem, aby dowiedzieć się nieco więcej na ten temat.

Czytaj więcej
Check Appchance web and mobile app services